Воскресенье, 05.05.2024 ····· Время: 19:11
 
Тут может быть информер
Расширенное промо видео
Тут может быть информер
Оригинал :: Субтитры :: Озвучка
Тут может быть информер
Оригинал :: Субтитры :: Озвучка
Меню сайта
 

Статистика
 

 
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Всё про всё » Omul si Societatea » Dragoste » Moment poetic,sentimente,emotii,dragoste ura (Moment poetic,sentimente,emotii,dragoste ura)
Moment poetic,sentimente,emotii,dragoste ura
corinushДата: Вторник, 06.03.2012, 01:33 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 147
Репутация: 1
Статус: Offline
O parte din mine...
Daca pana ieri plangeam dupa noptile in doi
De azi urasc sa privesc pozele cu noi
Urasc sa fiu la zid in viata mea
Te rog dispari si uita de el si ea


Si desi totul s-a-ncheiat si ne-am spus tot ce puteam spune
Eu tot vad lumea in ochii tai si ochii tai oriunde in lume
Sentimentele nu s-au pierdut
Dar s-a pierdut din magia ce-am avut
Nu a mai ramas decat atat
Adio,dar totusi imi lipsesti prea mult
Stinge focul pe care tu l-ai aprins in mine,ca nimeni nu l-a mai stins...
Ai ramas o parte din mine,unde-i tot ce mi-ai promis?....

''Dragostea invinge totul si noi ne lasam invinsi de ea"
Pentru a intelge iubirea, trebuie in primul rand sa fim plini de iubire. Iubirea nu poate exista ca un monolog, ea fiind un dialog armonios.Pentru romanticii visatori, iubirea este o forta misterioasa care pune stapanire deodata, pe neasteptate, un sentiment de extaz trait doar o data in viata. Iubirea este o problema care implica doar inima, este ceva care nu poate fi inteles, ci numai trait.Dragostea este singura aspiratia spre absolut. Atingerea absolutului este fericirea suprema, iubirea capata dimensiuni sacre, energia si forta acestui sentiment pot face "minuni".Cu alte cuvinte, iubirea este un sentiment materializat, stare sufleteasca ce capata puteri demiurgice asupra sensibilitatii omului, inaltandu-l in centrul lumii care, la randul ei, se reordoneaza sub forta miraculoasa a celui mai uman sentiment.A te indragosti poate fi o experienta de o frumusete unica, fara indoiala, sentimentul de iubire fiind incarcat de puritate, de candoare si gingasie, si, altfel spus, "dureros de dulce", dezvaluind trairi nebanuite.Pasiunea si forta pe care ni le da iubirea in goana de zi cu zi, ne calauzeste pe cararile adesea intortocheate ale sufletului. Astfel, lumea devine mai stralucitoare, mai plina de culoare, mai calda, mai plina de sens.

Indiferenta si atat...
Nu mai exista nimic, tristetea a acoperit totul cu un val atat de gros, ca o catifea neagra. Nu mai vad, nu mai aud, te chem. Degeaba! Unde esti?

Indiferenta si atat! Nu da vina pe mine. Nu dau vina pe tine. Asa a fost sa fie! Ma tem sa zambesc, ma tem sa mai cred, ma tem sa mai vad, ma tem sa te mai chem. E atat de greu... atat de greu!


Am invatat unele lucruri in viata pe care vi le impartasesc si voua!! Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca. Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita. Restul ... depinde de ceilalti. Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere. Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata. Ci PE CINE ai. Am invatat ca poti continua inca mult timp. Dupa ce ai spus ca nu mai poti... Am invatat ca indiferent cat de mult suferi...Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta. Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc...Si nu faptele sale. Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru...Si pot vedea ceva total diferit.Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore...De catre oameni care nici nu te cunosc. Am invatat ca scrisul...ca si vorbitul...Poate linisti durerile sufletesti.Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult...Iti sunt luati prea repede . Am invatat sa iubesc...Ca sa pot sa fiu iubita...

De ce trebuie sa fie asa? Sentimente curate… sentimente degeaba… ai planificat totul, totul, de la inceput pana la sfarsit. Nu asta era calea de urmat. Totul trebuia sa fie asa cum ne era sortit si atat.

Te-ai impotrivit pana si destinului, n-am inteles ce motive ai avut. Poate nu voi intelege niciodata si voi ramane cu toamna sufletului meu. Voi fi eu cu sufletul meu plin de prea multa suferinta, un suflet care plange, un suflet in care e frig si toamna.

Ma doare atingerea frunzelor care cad peste mine, e o mangaiere rece, o adiere neinchipuit de stranie, la fel ca trecerea ta prin viata mea.
 
Всё про всё » Omul si Societatea » Dragoste » Moment poetic,sentimente,emotii,dragoste ura (Moment poetic,sentimente,emotii,dragoste ura)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:
 
Поиск
 

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •  




    С любовью © 2024
    Бесплатный хостинг uCoz